ОПАНУВАННЯ ТА ПРОГОВОРЮВАННЯ ЕМОЦІЙ

ОПАНУВАННЯ ТА ПРОГОВОРЮВАННЯ ЕМОЦІЙ - чудова профілактика емоційного вигорання, за словами психологині Наталії Пашко.
✨ Озирнись і назви три речі. Наприклад, я бачу дерево, червону квітку та корабель. Так ми повертаємо психіку в стан "тут і зараз".
✨ Стежте за тим, як дихаєте. Покладіть долоню на живіт, вдихайте носом та видихайте ротом, можна через звучання "ааа" або "ооо". Дихання животом допомагає заспокоїтись.
✨ Стисніть кулаки. Відчуйте легке поколювання нігтів на долоні.
✨ Поставте ноги на підлогу та загрібайте пальцями землю, немов кішка.
✨ Якщо ви почули запах, який повертає вас до неприємних спогадів – понюхайте щось контрастне.
✨ Встаньте на підлогу, трохи зігніть ноги, нахиліть голову та потрясіть, ніби хочете витрусити з себе тривогу.
✨ Техніка "ковдра". Обійміть себе міцно руками. Така техніка точно сподобається дітям. Важливо обіймати плече та низ живота. Так ми ніби кажемо тілу, що поруч є захист. Це може допомогти, якщо ви в укритті й чуєте звуки вибухів.

26.07.2022 | Aдмін