Година творчості «Мелодія весни»

У 4-А класі (кл. кер. Іванцова Ганна Василівна) відбувся неординарний письмовий твір на тему: «Складання казки «Метелик і квітка» за малюнком і самостійно складеним планом». Ганна Василівна вчила учнів писати твір-казку, дотримуючись особливостей цього жанру, нестандартно мислити, правильно висловлювати свої думки, передавати свої почуття до героїв тексту. Учні розвивали творчу уяву, спостережливість, уміння фантазувати, творчі здібності, мовлення, збагачували словниковий запас, навчаючись любити природу та бережно до неї ставитись, дружити та приходити на допомогу у скруті.
      На початку уроку Ганна Василівна створила емоційний стан приходу весни за допомогою прийому «Жива картина». Діти милувалися весною, карнавалом її фарб та оркестром звуків, відгадували секрети весняної краси, слухали музику весни, відшукували її пробуджуючу дію. Цьому сприяла яскрава наочність , презентація, відео та запис звуків весняного лісу.

Успіху творчих робіт сприяв роздатковий матеріал з різними сюжетними малюнками для складання казки (за 1 малюнком на вибір), з планом виконання самостійної роботи над твором, з запитаннями  на допомогу у складанні сюжетної лінії, планом перевірки роботи і виправлення помилок, інструкцією щодо складання казки.
    Наприкінці уроку діти з радістю читали свої твори, використовуючи вправу «Авторське крісло» . Сюжетні лінії казок відображали особливості характеру їх авторів. Цікавими вийшли казки «Метелик і конвалії» (Пархонюк Анни), «Метелик і дзвіночки» (Хіміч Ангеліни), «Метелик і Дзвіночок» (Павленка Василя), «Метелик і латаття» (Бойко Валерії), «Турботливий метелик» (Ровинського Максима), «Зустріч на квітці» (Зарицького Єгора). Настрій чудовий! Весну будити в душі приємно!
    Я вважаю, що таке свято творчості посіяло у дитячих серцях зерна любові до рідної української мови та навчило жити за законами моралі.

06.06.2016 | Aдмін