Вшанування жертв Бабиного Яру в ЗОШ №3

Народ єврейський! Славний!
Не втішать тебе я хочу.
Кожен хай тут слуха:
в цей час, коли синам твоїм вмирать
прийшлося від фашистського обуха,
Я хочу силу, силу оспівать,
безсмертну силу твого духа.
                              П. Тичина

...Великий боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертю ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар...
Дмитро Павличко

Кожного року 29 вересня за рішенням Верховної Ради України в школах нашої держави проводяться уроки пам'яті. У цей день 1941 року нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста. Серед невинно закатованих були тисячі євреїв, українців, росіян, громадян інших національностей. Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли і насильства. Злочини в Бабиному Яру пере¬вершили всі відомі до цього часу трагедії. Але це не тільки трагедія мину¬лої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.

З метою вшанування жертв Бабиного Яру,  розкриття  суті цієї  трагедії  і її наслідків , формування історичної пам'яті школярів, викриття людиноненависницької політи¬ки нацизму, формування  в учнів усвідомлення того, що мир, життя і злаго¬да між людьми — найвищі на землі цінності, в ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м. Бара було проведено уроки пам’яті «Бабин Яр: без права на забуття»,   «Місце злочину — Бабин Яр», «Бабин Яр. Перерваний політ», «У Бабинім Яру палають сотні свіч...». На уроках діти та учителі говорили про те, що  річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.  Крім того, школярі зробили висновок, що незалежна Україна для багатьох народів була і залишається Батьківщи-ною. Мир і злагода — це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам'ятаючи про трагедію минулої війни, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.

30.09.2016 | Aдмін