Новини

Головна » Новини   

                                               

Торгівля людьми: правда чи ні

«Ніхто не повинен бути в рабстві 
або у підневільному стані; рабство
і работоргівля забороняються в усіх видах».
                Загальна декларація прав людини
 
Згідно зі статистикою Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), торгівля людьми вийшла на третє місце за прибутками у міжнародному злочинному світі.
У пошуках кращої долі тисячі людей ідуть в інші країни. Експорт «живого товару» здійснюється в Туреччину, Італію, Іспанію, Німеччину, балканські і скандинавські країни, Угорщину, Чехію, Грецію, Росію, ОАЕ, Ізраїль, США.
  Насправді поняття «торгівля людьми» охоплює значно ширше коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі й віку: чоловіки – з метою експлуатації праці; діти – з метою використання в жебрацтві; будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів.
  Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується, як до бідності так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів.
  З метою ознайомити учнів з основними шляхами потрапляння українських громадян тенет торгівців людьми. Навчити використовувати статті Конвенції ООН про права дитини для аналізу правових ситуацій. Виховувати активну позицію щодо можливостей захисту своїх прав у 8-А класі ( кл. кер. Фурман Т.В.) був  проведений правовий тренінг на тему «Торгівля людьми: правда чи ні»
  Заключним слово вчителя  було те, що сенcом ведення роботи з попередження торгівлі людьми є не заборони, не залякування негативними фактами, а надання необхідної достовірної інформації для того, щоб молоді люди самостійно могли зробити свідомий і виважений вибір.
 




02.11.2016 | Aдмін

Вернутись назад