День Соборності України

В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.

Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Української Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День  соборності України. Тож з метою консолідації українського суспільства, зміцнення єдності народу навколо ідеї соборності української держави, утвердження ідеалів свободи і демократії, виховання в молодого покоління почуття національної гідності,  патріотизму в нашій школі було проведено низку різноманітних заходів під загальним гаслом: «Тобі, Україно, мій мужній народе, складаю я пісню святої свободи». Серед кращих: дитячий ранок «Нас об’єднує любов до України» (1-А кл., кл.кер. Стадній Л.М.), літературно-музична вітальня «Народ мій є! Народ мій завжди буде!» (2-А кл.,кл.кер. Кальчук Л.В.), усний журнал  «Наша сила в єдності» (3-Акл., кл.кер. Іванцова Г.В.), КТС «Україна - єдина країна. Украина- единая страна» (3-Б кл., кл.кер. Борсолюк Л.І.), актуальна розмова «Доленосна віха нашої історії», (4 -А кл., кл.кер. Пацанюк І.М.), урок-презентація «Соборність України – історія і сучасність» (9-А кл., кл.кер. Гуцалюк Н.Р.), урок історичної пам’яті  «Україна, соборна держава, сонценосна колиска моя!» (10 кл., кл.кер. Катрін А.А.).

Президент нашої країни П. Порошенко зазначив: « Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як сьогодні». Адже саме 22 січня 2014 року на Майдані Незалежності представниками безжального і жорстокого режиму були скоєні  перші вбивства мирних протестувальників. Саме тому  22 січня 2015 р. з метою вшанування пам’яті   загиблих, учнівське самоврядування школи  організовано акцію «Свічка пам’яті», в якій взяли участь учні 1-11 класів, учителі школи та батьки.

24.02.2015 | Aдмін