Районний семінар для вчителів інформатики

Районний семінар для вчителів інформатики з проблеми «Використання проектних технологій  при вивченні інформатики як засіб активізації пошуково-пізнавальної діяльності учнів» відбувся 10 лютого поточного року в нашій школі.

Метод проектів при вивченні інформатики – один важливих та дійових методів, котрий активізує навчально-виховний процес, значно піднімає інтерес учнів до навчання.

Е. С. Полат дає таке визначення методу проектів у сучасному розумінні: «...метод», що передбачає «певну сукупність навчально-пізнавальних прийомів, які дозволяють вирішити ту чи іншу проблему в результаті самостійних дій учнів з обов'язковою презентацією цих результатів».

Проектний метод завжди орієнтований на самостійну роботу учнів. З допомогою нього учні не тільки отримують суму тих чи інших знань, але і навчаються здобувати ці знання, користуватися ними для розв'язання пізнавальних і практичних завдань.

Робота за методом проектів - це відносно високий рівень складності педагогічної діяльності. Якщо більшість загальновідомих методів навчання вимагають наявності лише традиційних компонентів навчального процесу - вчителя, учня і навчального матеріалу, який необхідно засвоїти, то вимоги до навчального проекту - абсолютно особливі:

• Наявність соціально значущої задачі (проблеми) - дослідницької, інформаційної, практичної.
  • Планування дій по вирішенню проблеми.
  • Дослідницька робота учнів.
  • Таким чином, відмітна риса проектної діяльності - пошук інформації, яка потім буде оброблена, осмислена і представлена учасникам проектної групи.
  • Результат роботи над проектом - продукт.
  • Підготовлений продукт повинен бути представлений громадськості, і представлений досить переконливо, як найбільш прийнятне засіб вирішення проблеми. Таким чином, проект вимагає презентації.

Використання методу проектів при організації навчально-виховного процесу на практиці продемонстрували вчителі інформатики третьої міської школи Катрін А. А. та Гуцалюк Н. Р. з учнями 9, 10 та 11-их класів. Школярі підготували та презентували цікавий проект-дослідження «Інтернет: за чи проти? Бути чи не бути?».

25.02.2015 | Aдмін