Новини
Головна »
Новини
Урок – презентація навчального проекту на тему: "Як живуть мурахи?"
У 1 – А класі пройшов відкритий урок – презентація навчального проекту на тему: "Як живуть мурахи,?" До проекту ретельно готувались всі учні класу, об’єднавшись у три групи: «Інформатори», «Літератори», «Народознавці». Творчий звіт всіх учасників проекту оформлений у вигляді презентації.
Ще на початку уроку нам надійшла телеграма з містечка Мурашине : «Любі,друзі! Запрошуємо вас на конференцію з мірмекології «Як живуть мурашки?»! » Діти прийняли запрошення, з’ясували значення слова мірмекологія. Потім «чарівний вітер» відніс всіх в ліс, у Мурашине містечко. Тут і розпочалася конференція.
![](../../../../../../media/DSCN9602.jpg)
Члени групи «Інформатори» Бортнік Іван, Максименко Олександра, Тимчій Анастасія, Пархацька Анастасія, Рочняк Злата та Білоус Андрій підготували коротенькі, але дуже змістовні розповіді про мурах. З цікавістю розглядали діти мурашник у розрізі, дізнались про його складну багатокамерну будову, у котрій можуть жити до півтора мільйони мурах. А таємниці для допитливих у рубриках «Це цікаво!» та «Мурашині професії» дозволили дітям сприйняти мурах як яскравий приклад працьовитості та взаємодопомоги. Мурахи зацікавили дітей своєю складною соціальною поведінкою. А їх інтелекту можна тільки позаздрити! Мурахи вміють будувати і шити, відшукувати воду в пустелі і подавати сигнали один одному, орієнтуватися по сонцю, але не вміють вони лише жити поодинці.
У ході конференції було доведено, що мурахи – корисні комахи і потребують охорони.
Члени групи «Народознавці» Пархонюк Іван, Швець Марта та Гаджалов Костянтин вивчили і продекламували прислів’я, приказки і прикмети про мурах, виділили риси мурашок, про які йдеться у цих прислів’ях.
Членам групи «Літератори» допомагали батьки знайти цікавий матеріал про роль мурах у казках, вірші та казки про мурашок. Оформили добірку найбільш цікавих ілюстрованих казок та віршів для кожного учня класу. З літературознавчим матеріалом виступила Цілинко Вікторія. Руденко Софія віршем Лесі Вознюк
«Новосілля у мурашнику» закликала всіх не руйнувати мурашники і берегти природу. А Руденко Олена ознайомила зі змістом добірки казок та віршів про мурах, подарувала добірочки дітям та порадила прочитати.
![](../../../../../../media/DSCN9620.jpg)
Всі діти класу, за бажанням, малювали малюнки про життя мурах. Найкращими були малюнки Бортніка Івана, Максименко Олександри, Рочняк Злати, Пархонюка Івана, Швець Марти.
А коли підійшла до кінця наша конференція, жителі міста Мурашине подякували нам за роботу і попросили запам’ятати: комахи – тварини. У природі всі тварини потрібні. Кожна займає своє місце і має певне значення. Щоб зберігся світ, у якому ми живемо, потрібно зберегти всю різноманітність тварин і рослин.
![](../../../../../../media/DSCN9628.jpg)
Кл. кер. Іванцова Ганна Василівна
05.05.2017 | Aдмін