Подорож до Котюжанського дитячого навчально-реабілітаційного центру

У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що становить приблизно 15% населення усього світу. Але, так чи інакше, діти з обмеженими можливостями дуже незатишно почувають себе в суспільстві.
Наш обов’язок виявляти турботу і милосердя до дітей з особливими потребами Проблема інвалідності не обмежується медичним аспектом, вона в найбільшій мірі є соціальною проблемою нерівних можливостей. На сьогодні в Україні кожна 50-та дитина має статус дитини з особливими потребами.
        Часом навіть не знаємо, як поводитися, опинившись поруч з такою дитиною. Запропонувати допомогу? Висловити співчуття? Зробити вигляд, що все нормально? Пройти повз, сховавши емоції? А емоції з'являються в будь-якому випадку. Діти, які виглядають і поводяться інакше, притягують увагу, як і все незвичайне. Але, що вони відчувають при цьому? Адже, перш за все, це просто діти, повноправні особистості. Тільки, в силу свого стану, вони живуть і сприймають світ по-іншому. Як спілкуватися з ними і як поводитися в їх присутності, щоб не поранити безтактністю або нерозумінням?
        При підтримці керівництва району Цицюрського Артура Анатолійовича – міського голови, голови районної ради Піддубного Михайла Івановича та директора ЗОШ №3 м.Бара Ловчинського Анатолія Артуровича, 4 травня 2017 року відбулася поїздка учнів 6-А (кл.кер. Толстова Т.С.) та 8-А класів(кл.кер. Фурман Т.В.) до Котюжанської школи для дітей з обмеженими можливостями, як прояв дружелюбності до однолітків які знаходяться в складних життєвих обставинах.

Було приємно спостерігати, як діти швидко порозумілися між собою, виникла взаємна довіра і симпатія. Школярі Котюжанської школи організували цікаву екскурсію по навчальному корпусі,  це були охайні сучасні класні кімнати, озеленені та оснащені сучасною технікою. Приємно вразили кімнати для відпочинку, де в усьому відчувалася батьківська турбота.

Згодом школярі-господарі запропонували зіграти футбольний матч, де був не таким важливим результат, як та буря позитивних емоцій, що переповнювала самих учасників. Дівчатка спробували себе в ролі аніматорів. Організували цікаву гру – знайомство, пасуючи м’яч один одному кожен учасник розповідав про себе. Час пролетів швидко учні нашої школи зрозуміли , що одноліток, який має проблеми зі здоров’ям може і вміє виявити свій талант, розвити його, приносити  користь суспільству.

Найголовніше: не стороніться людей з інвалідністю. Якщо Ви готові вести себе з ними з повагою й розумінням, вони не образяться, якщо Ви помилитесь.

Продовжуючи подорож учні ЗОШ №3 відвідали Лядавський чоловічий монастир – колиску духовності нашого краю.

11.05.2017 | Aдмін