Місячник правових знань

У рамках місячника на педагогічній раді школи було заслухано питання «Про хід виконання Національної кампанії «Стоп насильству»

У нашій школі було проведено місячник правових знань «Закон, права, обов’язок» за тематичними тижнями:

·         Тиждень психологічного розвитку школярів «Життя – найдорожчий скарб».

·         Тиждень безпечного Інтернету «Безпечна  ВЕБ – КРАЇНА».

·         Тиждень правових знань «Мої права. Мої обов’язки».

Психолог школи (соціальний педагог) Фляжнікова Ж.В. провела тренінг «Розвиток навичок міжособистісного спілкування» ( 9 кл.), корекційно-розвивальну роботу за просвітницькою програмою «Рівний – рівному» ( 5 кл.),  соціологічне  дослідження з питань профілактики жорстокості та насилля в учнівському середовищі (7-9 кл.),  дослідження з питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх «Молодь і протиправна поведінка» (10-11кл.), годину спілкування психолога з учнями 1-7 класів «Профілактика шкідливих звичок».

Класні керівники 1-11 класів провели низку змістовних заходів:   годину  спілкування «Дивись, не забудь: людиною будь!» (1-А кл., кл. кер. Стадній Л.М.),  проект «Права дитини» (за конвенцією ООН про права дитини) ( 1-Б кл., кл.кер. Присяжна О.Л.), ділову  гру «Правова відгадайка» (2-А кл., кл.кер. Кальчук Л.В.), вікторину «Права дитини у казках» (2-Б кл., Жилінська Т.В.), проект «Ми обираємо здоров’я» (3-А кл. Іванцова Г.В.), годину правової абетки «Права дитини вивчай сумлінно» (3-Б кл., кл.кер. Борсолюк Л.І., виховну годину «Ти маєш право на життя» (кл.кер. Нагребецька О. Р., 4-Бкл.), годину спілкування «Права починаються з дитини» (4-А кл., кл. кер. Пацанюк І.М.), «круглий стіл» «Що треба знати про права і закон» (6-А кл., кл.кер. Фурман Т.В.), інтерактивну гру «Права свої  знай  та обов’язки не забувай» (7-А кл., кл. кер. Притсяжнюк О.А.),  «Права дитини-вивчай сумлінно!» (7-Б кл., кл. кер. Казьмірова Л.В.), виховний захід «Ми маємо права, але маємо й обов’язки» (8-А кл., кл. кер. Ловчинський А.А. ), бесіда з елементами інтерактивної гри «Правове виховання. Пустощі і кримінальна відповідальність» (9-А кл., кл.кер. Гуцалюк Н.Р.), «круглий стіл» за участю працівників районної бібліотеки,  студентів Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім.Грушевського (юридичний відділ)  та учнів 9-Б класу (кл.кер. Кучерук Н.В.), віртуальну правову подорож «В країні закону, права і моралі» (10кл., кл. кер. Катрін А.А.).

Крім того, класні керівники 1-11 класів провели бесіди з техніки безпеки «Якщо ти маєш мобільний телефон», «Про небезпеку на льоду»,  з профілактики суїциду серед неповнолітніх «Стрес та шляхи його подолання», зі збереження психологічного здоров’я підлітків «Життя людини – найвища цінність». В школі  було  організовано  виставки малюнків на правову тематику та з превентивного виховання.

У рамках місячника «Закон , права, обов’язок» вчителька Стребкова С.П. провела відкритий урок-семінар «Світ моїх прав» ( 10 кл.), «круглий стіл» «Закон в житті твоєї сім`ї» (11 кл.), цикл бесід під загальною назвою «Алея правових знань», спільно з членами лекторської групи «Правовик», що складається  із числа учнів школи, організувала випуск тематичної газети  та бюлетенів з питань правового виховання.  Вчителі  інформатики Катрін А.А. та Гуцалюк Н.Р. організували ряд заходів під загальною назвою «Мій безпечний Інтернет». Катрін А.А. провела відкритий виховний захід «Я – за безпечний Інтернет» (9-11 кл.), разом із учнями 9-11 класів  підготувала цикл презентацій з  профілактики шкідливих звичок «Чому це шкідливо» (відповідно до вікових категорій дітей). Вчителька основ здоров’я Толстова Т.С. разом з психологом школи Фляжніковою Ж.В. організувала перегляд та обговорення  фільму «Чорно-біле кіно» (7-11 кл.), «Станція призначення-життя» (9-11 кл.).

Учнівським самоврядуванням школи (педагог-організатор Кобиль М.А.) було організовано загальношкільні заходи: КТС «Життя - найдорожчий скарб» (1-11 кл.), конкурс-виставка  колажів  «Час обирати здоров`я», конкурс-захист відеороликів «Ми за здоровий спосіб життя» (5-11 кл.).

Бібліотекарем школи Кльоц О.Л. організовано книжкові виставки «Життя людини -найвища цінність», «Знання законів - знання прав», «Найбільше багатство людини - її здоров’я», презентації видань про права людини та іншої літератури правого змісту, оформлено тематичні стенди.

Отже, колектив школи плідно працює над формуванням  високого рівня правосвідомості та правової культури школярів, високих моральних рис, які є головним чинником вибору способів поведінки учня.

15.03.2015 | Aдмін