Вибори президента школи як форма прямої демократії в учнівському колективі

Учнівське самоврядування в навчальному закладі є уособленням демократичної атмосфери у школі, формою громадянського виховання, важливим чинником самовиховання особистості, формування лідерських якостей. Адже особистість громадянина формується, якщо він бере активну участь у суспільній діяльності, розв’язанні найважливіших питань свого колективу.

У нашій школі організація учнівського самоврядування діє у формі «Шкільної президентської держави». Очолює учнівський колектив президент школи, який обирається учнями 5–11 класів та педагогічним колективом школи на основі прямих,  рівних,  вільних,  демократичних виборів,  шляхом таємного голосування. Саме так  28 квітня в нашій школі пройшли  вибори президента школи. Серед кандидатів було троє  учнів: Холява Руслана (8-Б кл.), Саволюк Ірина (9-Б кл.), Солдатова Діана (9-Б кл.).

Напередодні проходив тиждень передвиборчої кампанії, під час якої кандидати виступали з промовою своїх програм. Кожен із кандидатів мав довірених осіб, які проводили агітацію, оформили стенд із викладом програм кандидатів, спостерігали за виборами, представляли кандидата перед виборцями – учнівським та педагогічним колективами школи.

З цікавістю проходив і підрахунок голосів, який показав різницю в 1голос між двома кандидатами: Холявою Русланою (79 гол.) та Саволюк Іриною (78 гол.), Солдатова Діана набрала ( 37 гол.). Отже, президентом школи , шляхом демократичних виборів, обрано ученицю 8-Б класу Холяву Руслану.

14.05.2015 | Aдмін