Ситуаційно - рольова гра «Дерево міцне корінням, а людина-друзями»

У 2-А класі (кл.кер.Іванцова Г.В.) відбулася ситуаційно - рольова гра  «Дерево міцне корінням, а людина-друзями».

За допомогою гри розкрили значення дружби в житті людини, навчалися, як слід правильно вибирати друзів, спілкуватись і товаришувати, вчились бачити справжню дружбу. Адже дуже  важливо виховати у дітей уважне, шанобливе ставлення один до одного, розвивати уміння товаришувати, цінувати дружбу. За допомогою презентації, відео, аудиозаписів пісень про дружбу та доброту вдалося  оживити ситуаційно - рольову гру «Дерево міцне корінням, а людина-друзями», надати їй дієвого значення. З перших хвилин заходу вдалося активізувати дітей «Пісенькою  про доброту і дружбу». Діти з посмішкою підспівували, що як добре мандрувати по світу з цукеркою за щокою і ще одну для друга взяти про запас, бо головне на світі це – доброта. Асоціативний кущ «Друг» створювали легко і дружно. Вправа «Мозковий штурм», «Казка  про їжачка, який шукав друзів» дозволили розкрити, якими повинні бути стосунки між товаришами та вивести «Правила дружби». Ігри  «Так чи ні», «Збери прислів’я» вчили товаришувати, цінувати дружбу. Несподівано засумувала Швець Марта, що сьогодні втратила друга через свою нестриману поведінку. І тут на допомогу прийшла звичайна  мирилка «Битися  -  не билися, трохи посварилися, потім  посміялися, друзями зосталися». Діти згадали, що і їм теж слід признати свої помилки в поведінці, попросити пробачення. Таким чином учні об’єдналися в групки, адже роботу над помилками робити ніколи не пізно. А коли задумались, що ж подарувати другу на день народження, прийшли до висновку, що краще подарувати цікаву книгу, а потім разом її читати. Це ж приємно і корисно.

На завершення виховного заходу підспівували пісню «Дружба – це не робота», адже,
якщо друг у тебе є, життя радісним стає.

16.02.2018 | Aдмін