Як Лисиця і Журавель нас вчили дружити

01.03.2018р. у 2 – А класі (кл. кер. Іванцова Г.В.) відбувся відкритий урок з літературного читання на тему: «Поняття про літературну казку. Літературні казки українських письменників.» на матеріалі казки Івана Яковича Франка «Лисичка і Журавель». Діти ознайомилися з жанром літературної казки, виразно читали казку, самостійно визначали дійових осіб, аналізували зміст твору, переказували казку за самостійно складеним у групах малюнковим планом, давали характеристику героям, читали твір за особами. Оживили роботу над казкою мультимедійна презентація, аудіозапис казки «Лисичка і Журавель», сюжетні малюнки за змістом.

Протягом уроку діти точно і красиво висловлювали свої думки, фантазували, уявляли, гарно читали і давали відповіді на запитання. Аналіз тексту казки та її переказ, творча вправа «Шапка-невидимка» виявили рівень розвитку уяви, фантазії, мислення, мовленнєві вміння учнів.  А тестування за змістом казки допомогло перевірити сприйняття її учнями, пов’язати казку з сучасним життям. Добір рис характеру Лисиці і Журавлю, аналіз тексту з елементами вибіркового читання, робота над прислів’ями (Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже. Яке частування таке й дякування.), гра «Так чи ні»  сприяли вихованню у дітей почуття дружби, товариськості, доброзичливого ставлення до людей. З цікавістю складали сенкан «Казка», підсумовуючи і узагальнюючи вивчене про казку. Найбільш активними були Пархацька Анастасія, Бортнік Іван, Рочняк Злата, Руденко Олена, Руденко Софія, Тимчій Анастасія, Пархонюк Іван, Цілинко Вікторія. Завдяки спільним зусиллям Ганни Василівни і дітей урок пройшов швидко і цікаво.

08.03.2018 | Aдмін