Новини
Усний журнал «Хвилини з мистецтвом. Мелодії весни. Натхнення вічною красою»
На прикінці березня у 2-А класі (кл. кер. Іванцова Г. В.) відбувся усний журнал «Хвилини з мистецтвом. Мелодії весни. Натхнення вічною красою». Діти милувалися весною, карнавалом її фарб та оркестром звуків, відгадували секрети весняної краси, слухали музику весни, відшукуючи її пробуджуючу дію, працювали над проблемним питанням: «Як любов до природи вчить нас любити людину?» Відповідь на це запитання знайшла своє відображення у творчих роботах дітей – ілюстрованих журналах «Мелодії весни». Для оформлення творчих робіт діти об’єднались у дві групи «Веснянка» і «Первоцвіти».
Працюючи над 1 сторінкою «Весна іде, красу несе, а тій красі радіє все… Ритми весни», діти уважно переглянули відео «Шелест весни» і почули її пробуджуючі ритми, вибрали серед множини явищ природи весняні явища і дружно методом «Жива картина» наклеїли картинки у ілюстрованих журналах на сторінках №1.
Друга сторінка журналу «Закликаємо весну!» носила народознавчий характер і розповіла всім присутнім про слов’янські традиції та обряди зустрічі весни. А гарний настрій допоміг створити акапельний спів дівчатками веснянок «Вийди, вийди, сонечко» та «Благослови, мати, весну закликати!» з веденням хороводу і кривого танцю. Згодом діти швидко вибрали серед множини картинок ті, що розповідають про весняні обряди і наклеїли їх у ілюстрованих журналах на сторінках №2.
Не менш цікавою була робота над третьою сторінкою журналу «Хвилини поезії». Незвичним було інсценізоване хорове читання учнями всього класу віршів В. Лучука «Сiла хмара на коня» та М. Вінграновського «Молоденька хмаринка» з використанням демонстраційних предметних картинок. Словами вірша М. Вінграновський вчив другокласників філософії життя: роби добро іншим і будеш від цього щасливий сам. А пісня Наталії Май «Кап-кап» у поєднанні з танцем із парасольками дівчаток (Тимчій А., Рочняк З., Максименко О. та Пархацької А.) стала веселим дитячим гімном хмаринці. Потім треті сторінки журналів поповнились портретами авторів та картинками за змістом віршів та гри.
Працюючи над четвертою сторінкою журналу «Весна очима відомих художників», завдячуючи відео, діти потрапили на весняний вернісаж майстрів пейзажу та наклеїли картинки з репродукціями картин на четвертій сторінці, створивши весняний вернісаж у ілюстрованих журналах.
Весна надихнула на творчість і юні серця другокласників, тому вони свої почуття та враження передали на папері. Роботи всіх дітей заслуговують на увагу, але найбільше малюнків намалювали Максименко Олександра та Тимчій Анастасія. На п’ятих сторінках ілюстрованих журналів «Моє відчуття весни», діти наклеїли свої малюнки і створили весняні вернісажі своїх груп.
Весняне пробудження природи супроводжується безліччю звуків, які чує чутливе вухо композитора, які бентежать його душу. Тому шостою стала сторінка «Весна очима композиторів». Звучали музичні твори: Е. Ґріґа «Навесні», А. Вівальді «Пори року. Весна, ч.1», П. І. Чайковського «Весна», М. Шуха «Весняні передзвони», М. Степаненка «Перший пролісок», які імітували танення снігу, весняні церковні передзвони, розквіт квітів, нагадали весняний прихід весни, прокидання природи, змалювали і приліт жайворонка, і його переливчастий спів, що струменіє з вишини, заливаючи землю світлом і радістю. Згодом на сторінках журналів з’явилися портрети композиторів та картинки репродукцій картин, що відповідають змісту цих музичних творів.
Працюючи над 7 сторінкою журналу «Стояла я і слухала весну. Весна мені багато говорила…», дітки розповіли на які добрі справи надихнула їх весна, записали свої заплановані справи на хмаринках – сердечках і наклеїли в журнали. Ось так вийшли у світ ілюстровані журнали «Мелодії весни. Натхнення вічною красою» груп «Веснянка» та «Первоцвіти», які стануть доброю згадкою про цьогорічну весну. А ще не забудуться смачні весняні жайворонки, які спекла Білоус Ганна Миколаївна, солодкий стіл, організований батьківським комітетом класу на чолі з Тимчій Наталією Леонідівною , весняні композиційні вітражі з витинанок на вікнах, над якими попрацювали батьки класу.
11.04.2018 | Aдмін
Вернутись назад