УЧАСТЬ УЧЕНИЦІ БАРСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТ. №3 І МІЖНАРОДНІЙ ІНІЦІАТИВІ «ГРОМАДА, ДРУЖНЯ ДО ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ: ВІДЗНАЧЕННЯ ГРОМАД-КАНДИДАТІВ»УЧАСТЬ УЧЕНИЦІ БАРСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТ. №3 І МІЖНАРОДНІЙ ІНІЦІАТИВІ «ГРОМАДА, ДРУЖНЯ ДО ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ: ВІДЗНАЧЕННЯ ГРОМАД-

11 грудня 2018 року в Києві Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Урядом України було проведено церемонію оприлюднненя переліку міст та громад, які першими від України претендують на міжнародний статус «Громади, дружньої для дітей та молоді». До участі у заході було запрошено очільника Барської ОТГ Артура Цицюрського та голову учнівського самоврядування Барської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, ученицю 10 класу Вікторію Базалівську, якій і було надано право відкрити це високе зібрання.

У своїй вітальній промові Віка зазначила: «На моє переконання, громада дружня до дітей та молоді – це місце, де кожна дитина чи молода людина має можливості щодо реалізації своїх найкрутіших проектів, амбітних планів і мрій, де кожен із нас може стати лідером у тій сфері, в якій він є найбільш обізнаним.
Яким я бачу наше місто найближчим часом? Перш за все - це комфортні умови для проживання та самореалізації дітей та молоді, людей з обмеженими можливостями, людей похилого віку. Це - чисті, охайні освітлені вулиці; наявність і затишних, і романтичних, і досить гучних молодіжних локацій. Це – тренд на пересування велосипедами, і відсутність машин на окремих ділянках міста. Це – локації здоров’я, відпочинку, творчості, облаштування місць, які є нашою історичною спадщиною (насамперед реставрація фортеці та облаштування резиденції засновниці міста Бар – королеви Бони Сфорца). Налагодження випуску тортів, тістечок, морозива, цукерок під загальною назвою «Королева Бона». А ще я хочу, щоб у моєму місті було облаштовано доріжки для пресування на скейтах та роликових ковзанах, оглядовий майданчик для спостереження за нічним небом і чудовий парк з з колекцією різних порід дерев, квітів та кущів, де літатимуть різнокольорові метелики і дзвінкоголосі птахи. Я мрію про те, щоб по нашій річці ходили невеличкі човни, як для відпочинку людей, так і для спостереження за життям мешканців водойми.
А ще у місті моєї мрії працюватиме «Школа молодих батьків», і тих, хто готується ними стати; розвиватиметься молодіжний бізнес у самих різноманітних сферах: від роботи няні до невеличкого сімейного підприємства.
Місто моєї мрії - це і культура відношення до тварин, бо бездомні тварини - результат людської байдужості і жорстокості.Сьогодні громада, яку я маю честь представляти, інтенсивно змінюється. До нас, шкільної та студентської молоді, прислухаються, з нами радяться, тому ми відчуваємо себе повноправними учасниками усього того, що відбувається у місті. Ми долучаємося до різноманітних проектів, і це об’єднує усіх, хто зацікавлений у розвитку міста. А ще, за моїми спостереженнями, частина пасивної молоді з часом, як то кажуть, підтягується до спільної роботи, бо бачить реальні результати конкретних справ.
Проте молоді люди, які проживають у нашому місті, дуже часто не пов’язують з ним своє майбутнє: виїжджають у ті міста України та за кордон, де життя є більш насиченим і цікавим, а головне - де є можливість працювати і отримувати гідну винагороду за свою працю.
Вірю, що програма «Громада, дружня до дітей та молоді» має допомогти нам змінити наше місто. І ми готові до таких змін!».
Варто зазначити, що ряд українських телеканалів взяли інтерв’ю у Вікторії Базалівської як представника молодіжного середовища Барської ОТГ.

Галкіна І. Ю., заступник директора з виховної роботи

14.12.2018 | Aдмін