ВШАНУВАННЯ ЗАХИСНИКІВ ДЕБАЛЬЦЕВСЬКОГО ПЛАЦДАРМУ

18 лютого, у Центрі дозвілля відбулося вшанування Дебальцівського подвигу наших героїв-земляків. Захід відзначився майже вщент заповненим залом, проникливими відеокадрами із зони бойових дій, душевними художніми номерами самодіяльності.

«У 2014 на призовному пункті у Барі, як і загалом в Україні, чи не щодня проходила мобілізація. Трапилося так, що переважна більшість мобілізованих барчан потрапили в Мукачево і поповнили лави 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади. Тепер 128-ма (її в народі ще називали «гірно-копитна») стала для кожного воїна новою родиною. Їм сказали, що у них є місяць, щоб всьому навчитися. Навчитися воювати, навчитися виживати. Навчитися перемагати… Усі розуміли, що невдовзі потраплять у зону бойових дій. І тоді хтось запропонував: «Хлопці, давайте триматися разом!» За місяць бригаду ешелонами перекинули на схід. Бійці 128-ї бригади брали участь у боях під Дебальцевим в районі Артемівська на початку 2015 року. Бій на висоті 307,9 метрів біля села Санжарівка був одним з найбільш кривавих та складних - 25 січня підрозділи 128-ї зазнали серйозних втрат, було багато поранених, але висоту біля Санжарівки вони утримали. Йшли бої, жорстокі, запеклі.. Наші хлопці тримали оборону міста і всіх висот навколо. «Гради», «саушки», танки. Проти наших захисників кинуто регулярні російські війська, застосовано все стрілецьке озброєння. Моторошно було навкруги: квітуча українська земля на очах перетворювалася на вимерлу, зруйновану пустелю. Український солдат здатен піклуватись про себе сам - завдяки його героїзму і професіоналізму Кремль не зміг вчергове сховатися за маскою. Агресор отримав ще більше санкцій. Путін хотів використати Дебальцеве під час переговорів чотирьох лідерів у Мінську. Вихід бійців не дав йому це зробити», - такими проникливими словами розпочали захід ведучі.

Під час офіційної частини виступили: голова райдержадміністрації Володимир Саволюк, голова районної ради Михайло Піддубний, очільник міської об’єднаної територіальної громади Артур Цицюрський, депутат обласної Ради Сергій Стаднік та голова Всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій і волонтерів АТО Анатолій Слівінський.

Міський очільник Артур Цицюрський у своєму виступі зазначив: «Дебальцеве - одна із самих свіжих трагічних сторінок новітньої історії нашої країни, і, напевно, немає жодного українця, який би не пропустив через себе увесь подвиг бійців, які вистояли. Прикро, що у таких трагічних датах забагато політики. Під час найбільш жорстоких боїв на Дебальцевському плацдармі, що тривали з 18 січня по 18 лютого, загинули 179 українських військових, 110 військових потрапили в полон, а 81 — зник безвісті. Сьогодні, ми тут для того, щоб подякувати присутнім у залі землякам-героям, за подвиг, за сміливість, за мужність. Подякувати за те, що вижили».

Впродовж заходу барчанам-учасникам боїв під Дебальцевим було вручено почесні відзнаки: медалі «За оборону м.Дебальцеве» та пам’ятні срібні жетони, а заступнику директора з виховної роботи Барської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Ірині Галкіній та викладачу зарубіжної літератури Інні Стаднік, за активну патріотичну діяльність було вручено відзнаки «Патріот України».
По завершенню офіційної частини присутні схилили голови у спільній молитві за упокій душ земляків-героїв, чиє життя обірвала війна. Зі сльозами на очах присутні згадували тих, хто не повернувся з Дебальцівського котла, зокрема, нашого земляка із с.Комаровець Олега Щепанського.
Талановитими, творчими та надзвичайно проникливими були виступи: учнів третьої міської школи, фронтової співачки Бандерівни, міських танцювальних колективів та заслуженого артиста України Ігоря Юрковського.
Захід також мав благодійне спрямування, адже учасники зібрання мали змогу долучитися до благодійної акції зі збору коштів на лікування підполковника, судинного хірурга Вінницького військового госпіталю, учасника АТО Павла Паська. У результаті було зібрано - 2 тисячі гривень.
Після завершення урочистостей відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні та загиблих земляків – Героїв АТО.

Прес-служба Барської міської ради

Фото Ірини РУДИК