Екологічна стежина «Ліс і людина»

У 3-А класі (кл. кер. Іванцова Г.В.) пройшла година спілкування «Екологічна стежина. Ліс і людина» під девізом: «Захищай, бережи, примножуй». Йшла серйозна розмова про збереження природи України, відповідальне ставлення людини до рослин та мешканців лісу. Перед третьокласниками постала проблема: «Як зберегти ліс». Розібратися в цій складній проблемі допомогла  Ганна Василівна за допомогою змістовного матеріалу, висвітленого у мультимедійній презентації. Знання, набуті на уроках природознавства з теми «Живі організми та середовища їхнього існування», допомогли дітям  стати  активними учасниками дискусії. Діти визначили, що ліс це – домівка для тварин та птахів, легені планети, комора лікарських рослин, екосистема, матеріали для будівництва, місце для відпочинку людей. Думали учні над тим, що дає ліс людям, а що дає людина лісу. Прийшли до висновку, що ліс дає людям чисте повітря, деревину, гриби та ягоди, лікарські рослини, хутро, відпочинок, радість, а віддячує добром людина лісу не завжди.

Засудили забруднення людиною води і повітря, інтенсивне вирубування дерев та кущів, лісові пожежі, забруднення струмків, хижацький збір ягід, грибів, лікарських рослин, безконтрольне вбивство тварин. Уважно вислухали скарги тварин лісу, які просять не ловити метеликів сачками, не пустувати з рогатками, не вбивати їх рушницями і не ставити капкани. Довели, що людина своїми необдуманими діями шкодить не тільки природі, а й сама собі. В цьому допомогла казочка про одного старенького дідуся, якому вночі не давала спати сова. От він її і прогнав.  Не стало сови, розвелося багато мишей. Миші руйнували гнізда джмелів.Стало мало джмелів. Не було кому запилювати конюшину. Конюшина не вродила. Дідова корова почала давати мало молока… Все так просто і зрозуміло стало дітям. Про рослин і тварин «Червоної книги України» розповіли  Ганна Василівна  та Пархацька  Анастасія. За допомогою прийому «Фішбоун»  вдалось розібратися в причинах та фактах поставленої проблеми,систематизувати  їх і зробити висновок-заклик про необхідність схаменутися людям, берегти природу.  Закінчилась екологічна дискусія «Ліс і людина» грою: «Що людина мусить робити, щоб зберегти  матінку - природу? »  Ганна Василівна поставила перед учнями дуже важливе запитання практичного спрямування: «Що ви можете зробити для природи?» Подумавши, діти відповіли, що вони, третьокласники, можуть не розводити вогнища в лісі, на рвати лісові квіти, не руйнувати пташині гнізда, не шуміти в лісі, обов’язково прибирати за собою сміття, саджати дерева, розчищати  джерела та криниці, не вбивати тварин, збирати макулатуру та пояснювати іншим про необхідність збереження лісів України.

16.04.2019 | Aдмін