Історія книги

В 3-А класі (кл. кер. Іванцова Г. В.) пройшла година спілкування «Звідки прийшла книга». Діти принесли в школу свої улюблені книжки, згадали, коли в їхнє життя прийшла книга.

Розібратися, звідки прийшла книга, допомогла Ганна Василівна за допомогою змістовного матеріалу, висвітленого у мультимедійній презентації. Вправа «Асоціативний кущ» допомогла створити в учнів асоціації до слова книга: автор, художник, букви, казка, читач, бібліотека, малюнок, папір, цікава. В ході бесіди згадали про письменників, чиї твори читали, художників, які оформляють книги, склали прислів’я про книгу. Визначили, з чого починається книга, чого вона боїться.

З цікавістю дивилися діти відео «Історія книги», слухали розповідь про перші книги, такі незвичні нам, про матеріал, на якому писали люди: стіни печер, глиняні дощечки, папірус, пергамент, берест. Діти дізналися, що в 2 ст. н. е. в Китаї Цай Лунь винайшов папір. Це був дешевший матеріал, виготовлений з волокнистої внутрішньої частини кори шовковичного дерева. Вразили дітей рукописні книги, писані ченцями, які потім «одягали», прикрашали сріблом і дорогоцінним камінням. Книги були справжніми витворами мистецтва. Цікавинки з історії книги, знахідки американських археологів, витвори болгарського коваля активізували увагу дітей.

Винайдення друкарського станка, використання книжкових друкарень допомогли людям збільшити кількість книг, відкрити бібліотеки для їх збереження. Для друкування великої кількості книг потрібно багато паперу. А з чого його роблять? Таке проблемне запитання постало перед третьокласниками. З’ясували, як папір виготовляють із деревини, довели, що для цього вирубуються ліси, які є легенями планети, запропонували збирати і здавати макулатуру та зберегти цим ліси від знищення. Підсумовуючи все сказане про книгу, вивели правила поводження із книжкою та правила поведінки в бібліотеці.

26.04.2019 | Aдмін