Виховні заходи до річниці бою під Крутами

Трагічна загибель студентського куреня у бою з військами більшовиків 29 січня 1918 року стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Подвиг українських юнаків навічно залишиться в історії як символ національної честі та самовідданого героїзму.

Жорстокий і нерівний бій між декількатисячним озброєним військом окупантів та трьомастами українськими юнкерами, студентами і гімназистами під залізничною станцією Крути на Чернігівщині був невеликою, але значною за своїми наслідками віхою в українських визвольних змаганнях. Більшість юнаків не мали військової підготовки, були погано озброєні, але стояли на смерть, захищаючи свободу молодої Української держави.

До Дня пам'яті героїв Крут у 8-х класах (кл. кер.: Гуцалюк Н.Р., Катрін А.А.) було проведено усний журнал «Крути – пишемо історію», в 10 класі (кл. кер. Стаднік І.А.) відбувся урок пам'яті "Крути - і сум, і біль, і вічна слава України", а учні 7-А класу (кл. кер. Кучерук Н.В.) були учасниками бібліотечного уроку «Крути – наша слава, наша історія», який відбувся у районній бібліотеці.

Під час виховних заходів діти переглядали відеосюжети про Крутянський бій з реконструкцією цієї історичної події, слухали коментарі українських істориків.

31.01.2020 | Aдмін