Що робити з непосидами ?(поради батькам)

Що робити  з непосидами ?(поради батькам)
«Мій синочок ні секунди не сидить на місці. Тільки що був у кімнаті і от уже коридором бігає, а через п'ять хвилин по дивану стрибає...»

«Коли я з донечкою виходжу на прогулянку, я ніколи на місці не можу постояти — всі калюжі, ямки й ка¬навки — наші...»
Як це знайомо багатьом батькам! Але дорослі рідко вважають зайву рухливість дитини справжньою пробле¬мою: «Ну, бігає, що ж такого, всі діти бігають. Пере¬росте». Однак, коли малюк приходить до школи, де він повинен уміти не просто висидіти 30—45 хвилин, але й утримувати свою увагу, розв'язувати задачі або писати, батьки хапаються за голову.
Головна проблема непосидючих дітей — неуваж¬ність, їм складно не тільки всидіти на місці, але й догледіти до кінця мультик, закінчити малювати картинку, довго гратись в одну гру. Ви можете спробувати навчити малюка регулювати власну діяльність. Звичайно, занят¬тя це тривале і потребує певних зусиль, але результат того вартий. А оскільки дитина ще не доросла до «до¬рослих» розмов, гра залишається надійним способом навчити дитину самостійно регулювати свою увагу. Отже, грайтеся з малям не просто так, хаотично, а за правилами. Першим кроком дитини стане засвоєння тієї програми дій, що їй запропонує дорослий. А потім дитина сама навчиться придумувати гру, планувати її та складати самостійно все нові й нові правила.
Непосидючість дитини спричиняє чимало турбот батькам, учителям і вихователям. І справа тут не тільки у великій руховій активності. Не¬посиди просто не в змозі утримувати увагу більше п'яти—семи хвилин. Тільки що дитина виконувала завдання, і от уже підхопилася й схопила іграшку. Не поспішайте сварити, соромити або карати свого малюка. Просто його дитяча увага ще не готова бути «зосередженою» більше певного короткого проміжку часу.
Щоб уникнути шкільних проблем, увагу маляти можна тренувати. Почніть із малого. Приготуйте декілька цікавих коротких завдань для дитини та виконайте їх разом із нею. Для цих занять у Вас повинен бути спеціальний час. Щоб малюк максимально міг сконцентрувати свою увагу, намагайтеся, щоб його не відволікали зайві звуки, іграшки або люди.
Неуважним дітям, яким важко всидіти на одному місці, обов'яз¬ково потрібно чергувати копіткі заняття з фізичними вправами. Через п'ять-десять хвилин можете влаштувати фізкультхвилинку, а потім знову продовжити заняття. Поступово подовжуйте час занять і збільшуйте складність завдань.
Поради  батькам.
•    Грайте з малюком в ігри за правилами.
•    Займайтеся розвитком стійкості уваги.
•    Чергуйте інтелектуальні заняття з фізичним навантаженням.
•    Хваліть дитину, коли йому вдасться довести розпочату справу до кінця або виконати важку копітку роботу.
Пилевич О.А.,
вчитель-логопед