Місячник правових знань «Закон, права, обов'язок»

Протягом лютого в школі проходив традиційний місячник права, в рамках якого було проведено тиждень психологічного розвитку школярів “Я маю право жити на землі”, тиждень безпечного Інтернету “Безпечна ВЕБ - країна”, тиждень правових знань щодо захисту дітей від будь-яких форм насильства “Дитино! Ти під захистом держави!” та тиждень формування навиків ведення здорового способу життя «Здоров’я – цінність нашого життя» “.

Заслуговує  на увагу загальношкільний захід - створення колажу «Дитина має жити у любові», в якому взяли участь учні 1-11 класів. Протягом тижня школярі у вестибюлі школи розміщували малюнки, світлини, вислови відомих людей та власні роздуми щодо щасливого дитинства, а хтось просто прикріпив кульку, веселий смайлик, сердечко…

Крім того, 16 лютого у 2-Б класі (класний керівник  Присяжна О. В.) відбулася година спілкування на тему: «Я – дитина, я - маю права», під час якої учні в ігровій формі вивчили свої права і пригадали про обов’язки, повторили правила поведінки в школі. На занятті було проведено ігри «Додай слово», «З якої казки», «Телеграма», «Створи квітку прав та обов’язків» та ін. Під час заходу школярі почули багато корисної і цікавої інформації, яку зможуть використати в подальшому житті.

18 лютого у 8–Б класі (класний керівник Казьмірова Л.В.) з метою ознайомлення дітей з документами, які захищають їх права, формування навичок правомірної поведінки, вміння самостійно приймати рішення та відстоювати власну думку,  виховання толерантного ставлення до людей було проведено виховний форум “Ми - проти насильства”. Під час заходу учні з’ясували суть поняття насильства, розширили  знання про свої права та обов’язки, отримали інформацію про те, як можна захистити себе і свою гідність.

Протягом місячника учні школи неодноразово зустрічались з представниками правоохоронних органів і мали змогу особисто отримати відповіді на питання, які їх цікавлять.

З метою забезпечення школярів правом на якісну медичну допомогу та  обслуговування медсестра навчального закладу І. Дедюк ознайомила учнів та їхніх батьків з важливою інформацією щодо збереження життя і здоров’я дітей «Вбережіть свою дитину від поліомієліту!». Вона підготувала бюлетень з інформацією щодо розповсюдження вірусу поліо в Україні, в якому  закликала батьків та осіб, що їх заміняють, не зволікати - звертатись до сімейних лікарів,  якомога більше дізнатись про поліо та розказати про цю проблему сусідам, знайомим, друзям.

Крім того, 21 лютого в школі було відзначено Міжнародний день рідної мови. Заслуговує на увагу цікавий змістовний захід, який пройшов в 5-Б класі (класний керівник Суконнік О.Е.), про який учениця цього ж класу Марта Сисоєва написала: « 19 лютого у нашому класі відбулася відкрита виховна година “Україні - українську мову”. Кожен народ має право вільно користуватися своєю мовою. Якщо вмирає мова, зникає з лиця землі й народ, який протягом багатьох віків творив її . Я  вважаю, що треба любити рідну мову, берегти й захищати як найкоштовніший скарб».

Чималий інтерес з боку учнів навчального закладу викликала низка заходів під загальною назвою «Життя людини—найвища цінність», про що свідчать відгуки школярів. Ось приклади деяких з них.

Життя людини—найвища цінність

Ці крилаті слова стали головною темою тренінгу, який провела в нашому класі психолог школи Жанна Василівна Фляжнікова. Разом із Жанною Василівною ми дійшли висновку, що життя - це безцінний дар, який дається людині при народженні, його потрібно берегти і цінувати. І хоч у житті кожної людини буває період, коли вона зіштовхується з певними проблемами і труднощами, їх потрібно з розумом вирішувати, не впадати у відчай, не опускати руки, головне - вірити в себе.

Життя… Воно прекрасне, і багато в чому воно залежить від нас самих. Як ми його побудуємо, таким воно і буде.

Учні 9-А класу: Зборовська Юлія, Вовк Анна, Данилишина Ольга.

Життя – найвища цінність, його потрібно оберігати, ним  не можна ризикувати. Воно дається лише один раз, і прожитий час повернути неможливо. Деякі люди кажуть:” В житті треба спробувати все”. Але  жити за таким принципом - небезпечно, бо життя кожної людини є неповторним. Тож урок, який провела психолог школи, був повчальним і зрозумілим.

Учні 8-А кл.: Коновальчук Настя, Краєвська Анна.

Нещодавно в нашому класі було проведено семінар на тему: «Життя людини - найвища цінність». Нам дуже сподобалось це заняття, адже ми багато нового зрозуміли про життя, усвідомили його цінність, виконавши всі запропоновані вправи під час проведення семінару. Ми  зрозуміли, що життя – це найбільший скарб, подарований людині Богом. Найкориснішим для нас було те, що ми усвідомили, як швидко минає час, як важливо його прожити з користю . Також необхідно завжди ставити перед собою певну ціль і досягати її, долаючи різні перешкоди на життєвому шляху.

Ніколи і ні в якому разі не можна здаватись. Завжди треба в усьому шукати позитив, і тоді світ навколо тебе стане добрішим і яскравішим.

Отож, завдяки  семінару, ми дізнались багато нового і корисного для нас.

Учениця 9-Б класу Кашуба Даяна.

02.03.2016 | Aдмін