Новини

Головна » Новини   

                                               

Психологічні поради учасникам АТО та їхнім сім’ям (запобігання проявам насильства)

Багато бійців повертаються із зони АТО з величезним багажем психологічних переживань, зміною стилю поведінки, що безпосередньо пов’язано з бойовими рефлексами, придбаними в результаті життєво небезпечних ситуацій. Успішна психологічна реабілітація військових ґрунтується на трьох “китах”:

1.     спілкування,

2.     прийнятті ветерана таким, яким він є,

3.     допомога фахівця.



Приготуйтеся, що боєць, який повернувся із зони бойових дій,  вже інша людина, яка отримала унікальний досвід. Його потрібно прийняти разом із новими поглядами, знайомствами, проблемами, страхами і, можливо, проявами агресії.

При проявах агресії на словах, говоріть із людиною спокійно. Своєю поведінкою, інтонацією і реакцією дайте зрозуміти, що усвідомлюєте, як йому важко. Якщо прояви агресії супроводжує зловживання алкоголем, негайно зверніться до лікаря та психолога. Спиртне гарантує непередбачуваність у будь-якому стані.

У  випадку  насильства  не залишайтеся наодинці з проблемою - сама вона не мине, а, ймовірно, тільки ускладнюватиметься.

Зараз діє багато програм, упроваджуються нові корекційні програми для чоловіків, які хочуть навчитися жити без насильства. Якщо боєць не хоче йти до психолога або психотерапевта, хоча потребує їхньої допомоги, то фахівець сам має прийти до нього. Знайдіть спосіб, аби у вашому колі спілкування з’явилась людина, що встановить довірчі взаємини з бійцем і допоможе йому усвідомити деякі моменти в його поведінці. Якщо людина не хоче йти до психолога, але готова йти на сповідь до духівника, йдіть до церкви.

Практичний психолог школи Фляжнікова Ж.В.



29.01.2021 | Aдмін

Вернутись назад